Jinn - Monster Truck ?

Tschechisch

Ráno jsem se rozhodl, že tento týden si s Jinnem už stoprocentně zalítám. Bohužel to znamenalo odstrojit lyže, včetně té co mi na míru udělal Honza. Ale výměna neni nic složitého, takže kdyby tady v Uelzen náhodou ještě napadlo (v což doufám), tak bude přestrojení rychlé.
Přistoupil jsem k tomu s přímočarostí sobě vlastní - vše je podřízeno minimálnímu vynaloženému úsilí a času.

Netuším jak je to tu se zpevněnýma letištníma plochama, tak jsem zvolil "monster truck" ostrojení. Do začátku jsem měl jen dvě 10cm velká kola od hobbykinga. Ale v rámci přezkoumáni jak je kolo sesazeno jsem jedno zlikvidoval. Takže to které mi zbylo jsem pochopitelně zvolil na příďovou nohu.

Výrobu dvou zadních kol jsem rozmýšlel až v místním hobbymarketu (něco jako OBI). Nakonec jsem odtamtud odešel pouze s kusem molitanu a kusem nějakého tvrdšího nalepovacího filcu. Doma jsem se o polední pauze hned pustil do výroby.
Nejprve jsem nakreslil detailní šablonu na molitan a vystříhnul něco co nejvíce podobné kolu ... podobnost s jinýmy "objekty" je čistě náhodná.

Vytvářet středy kol mi přišlo jako moc práce a hlavně sem ani nevěděl jak ... tak jsem použil ty z menších koleček. Posloužily parádně.

Pak jsem si ještě připravil něco na lepší uchycení molitanu na středu, což byl kus "přesně podle oka" vystřiženého samolepícího filcu. Před kompletní montáží vypadaly všechny díly asi nějak takhle.

Prošťourání molitanu v prostředku bylo dílem okamžiku, středy byly osazené raz-dva. Nasunutí filcu a jeho přilepení pomocí zadní samolepící strany bylo taktéž rychlé. Cca po půl hodině práce jsem měl dvakrát takovýhle exemplář.

Výsledky uspokojivé, ovšem jen s tím že to jsou kola na letadlo, tudíž převážně nepoužívaná. Jsou hodně měkká, nevycentrovaná a nevybalancovaná, osa tam jde trochu nakřivo. Nicméně podle předběžných testů na dvorku by to mělo být dostačující. Smontovaný monster-jinn vzpadá takhle (bohužel horší světelné podmínky).

*Jen střední část trupu, křídla mám odendavací pro snadnější transport.

Myslím že na nějaké představení typu "jackass" je jako stvořený. Např. předpokládám že bude mít tendenci na "žabí přistání" - přední kolo není moc měkké, ale zadni se pěkně prosednou a žába je na světě. První jackass se mi povedl už cestou na večerní test pojezdů na dvorku ... Jak sem se s tím monstrem motal ze dveří, vyhákla se mi vysílačka a spadla na dlaždičky ... ale vypadá že jede takže se nejpozdeji o víkendu se podívám jak se bude Monster-Jinn chovat v reálných podmínkách.

Stay tuned ...