LOSI Rally Car

Do mé rodiny autíček 1:24 přibyl "LOSI Rally Car". Za danou cenu opravdu pěkně osazená čtyřkolka, chybí jí jen trochu větší výkon. Potenciál má ale velice dobrý a po upgradu to bude určitě střela.

LOSI on ice

Ve snaze trochu stroj rozhýbat, jsem přešel na LiPol dvoučlánek. I když se 4xNiMH jezdí Losna pekně, dvoučlánek zaručuje podstatně svižnější svezení. Pokud tomuto kouzlu podlehnete a vezmete na chvíli pořádně za plyn ohlásí se brzy "Fail-Safe" - osa motoru se rozžhaví tak, že změkne plast pastorku a osa se v něm protáčí. Pokud chcete tomuto jevu předejít, je potřeba dávat vcelku dlouhé pauzy již po 2 minutách jízdy. Motor vychladne, plast opět ztvrdne a můžete pokračovat.

LOSI on ice

Přes tyto nepříjemnosti jsem ale pěkně potrénoval drifting na zamrzlém jezeře, a vyššího výkonu se vzdát nechci. Přilepení pastorku nepomůže. Podle zkušeností z internetu se rozehřeje a poškodí. Navíc může zničit i hnané převody. Raději se vydám cestou konverze na brushless. Ostatní komponenty jsou kvalitní, náhony kompletně kovové, kuličková ložiska, olejové tlumiče, malé odpory a vůle. Zde není co vytknout a konverze by mohla pomoci tento potenciál využít. Nebude to ale jednoduché, protože Losna má kombo "Přijímač + ESC". Z tohoto komba se bohužel nedá jenoduše vytáhnout "servosignál" pro servo a samostatné ESC. Budu se nad tím muset zamyslet, a doufám, že než led na jezeře v Uelzen roztaje, najdu nějaké řešení a stihnu ještě vykroužit pár "brushless driftů".

LOSI on ice #2

AnhangGröße
Image icon losi_ice_front.jpg48.45 KB
Image icon losi_ice_side.jpg61.14 KB
Image icon losi_ice_nivea.jpg89.59 KB

Tags:

Neuen Kommentar schreiben

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.

Filtered HTML

  • Internet- und E-Mail-Adressen werden automatisch umgewandelt.
  • Zulässige HTML-Tags: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <img>
  • HTML - Zeilenumbrüche und Absätze werden automatisch erzeugt.

Plain text

  • Keine HTML-Tags erlaubt.
  • Internet- und E-Mail-Adressen werden automatisch umgewandelt.
  • HTML - Zeilenumbrüche und Absätze werden automatisch erzeugt.
CAPTCHA
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.