Jinn - oprava křidélka

Czech

Nedělní polet se nesl ve znamení zkázy. Silný vítr a má touha po akrobacii vedly, místo k letu, k hloubení dolu. Poškození Jinna ale nebylo až zas tak strašné: praslé křídlo, trup, vrtule, urvané křidélko a motor plný hlíny.

Praskliny jsem zavteřinoval již v neděli (oprava nezabrala víc než hodinu), motor jsem vypláchl rovnou na poli. Jediná věc, která mi dělala starosti bylo křidélko, size už má zkušenosti s opravou urvané směrovky, kde jsem vyrobil kloub, zde by ale kloub byl příliš dlouhý a navíc jsem nechtěl mít na jednou křidélku kloub a na druhém kloub ala Potensky.

Od Kožaka jsem věděl, že super způsob je nažehlovací textilní záplata. Pořídil jsem si bílou a červenou, tak aby to bylo v barvách Jinna a začal přípravy k opravě. Nejdříve jsem musel sehnat něco čím vypodložit křidélko, aby při žehlení křidélko drželo v rovině s křídlem. Našel jsem prkno, které sice na můj vkus bylo až příliš veliké ale úkol splnilo na jedničku.

Bylo nutné ho pořádně přilepit, kus palubky nebo laťky by asi stačilo přilepit na třech místech.

Nažehlovací záplata položená tak, aby půl záplaty bylo na křídle a půl na křidélku. Koupená záplata má formát 45x17 cm. Pro mé účely 45cm na délku málo 17cm na šířku moc. Křidélko nebylo urvané celé, tak jsem se rozhodl použít 45cm a šířku jsem zastřihnul na zhruba 6 cm.

Protože jsem nechtěl jezdit po křídle žehličkou přímo, v kuchyni jsem vyhrabal pečící papír, odstřihl tolik, aby žehlička v žádném místě nejezdila po křídle ani křidélku. Žehličku nažhavil coto šlo a mohl jsem žhavit záplatu.

No a výsledek mé práce je vidět zde. Není to nic moc, záplata je na křídle patrná, ale drží velice dobře, tak si myslím, že účwl splňovat bude a stejně plánuju změnit design.